Eskişehir İnsan Hakları İzleme Grubu Çalışmaya Başladı

Yaşam Bellek Özgürlük üyelerinin de yer aldığı Eskişehir İnsan Hakları İzleme Grubu ilk toplantısını 17 Ocak 2019 günü gerçekleştirdi.

Eskişehir’de insan hakları izleme faaliyetleri yürüten kişi ve kurumlara Aralık 2018 içinde yapılan ziyaretler sonrası bileşimi şekillenmeye başlayan Eskişehir İnsan Hakları İzleme Grubu, Aralık sonunda bir atölye etkinliğinde bir araya gelerek izlenecek yol ve yöntemler ile insan hakları izleme etkinliklerinde uyulacak etik kuralları belirleme yolunda adımlar atmıştı.

Çalışmalarına başlayan Eskişehir İnsan Hakları İzleme Grubu, ilk toplantısında çalışma yöntemiyle ilişkili ayrıntıları değerlendirerek, Ocak ayı ihlalleri ile ilgili bir ön değerlendirme gerçekleştirdi.

Eskişehir İnsan Hakları İzleme Grubu her ayın başında, bir önceki ayın insan hakları ihlalleri raporlarını kamuoyuyla ve ilgili kurumlarla paylaşacak. Grup ayrıca belli aralıklarla, sistematik ve sürekli hak ihlalleri ilgili de özel raporlar yayınlayacak.

Yaşadığınız ya da tanık olduğunuz hak ihlallerini siz de Hak İhlali Bildirim Formunu kullanarak ya da hak-ihlali@yasambellekozgurluk.org adresine e-posta yazarak bildirebilirsiniz.

Paylaşın
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.